Zachowanie samochodu w jak najlepszym stanie to często ważna kwestia dla jego posiadaczy. Odwiedzają regularnie myjnie samochodowe i warsztaty, aby pod względem technicznym auto również nie sprawiało problemów. Jednak może się okazać, iż po pewnym czasie samochód niezbyt przypomina ten sprzed kilku lat. powodem takiej sytuacji bardzo często jest fakt, iż właściciele nie są w stanie tak dokładnie posprzątać swojego auta, jak by sobie tego życzyli. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie z usług profesjonalnych firm, zajmujących się na co dzień car detailingiem.

Czym jest car detailing?

Car detailing to usługa polega na dogłębnym i kompleksowym zadbaniu o wygląd samochodu. Czynności, które wykonuje się w ramach takiej usługi jest bardzo wiele, zarówno jak chodzi o wnętrze auta jak też jego wygląd zewnętrzny. Wewnątrz auto sprzątane jest niezwykle dokładnie, bardzo często również wyjmowane są fotele, aby ułatwić dostęp do wszystkich zakamarków. Sprzątanie obejmuje również pranie foteli czy wykładzin podłogowych, jeśli auto jest w nie wyposażone. Poszczególne elementy wyposażenia samochodu są starannie czyszczone przy pomocy odpowiednich środków jak również często specjalnych urządzeń, które umożliwiają dokładne czyszczenie wszystkich miejsc.

Czyszczenie auta z zewnątrz

Jeśli chodzi o zabiegi, które wykonuje się w stosunku do zewnętrznej karoserii samochodu, to rozpoczyna się od dokładnego mycia. Specjalne szampony i środki pozwalają usunąć  nawet najtrudniejsze zabrudzenia z powierzchni lakieru. Zazwyczaj kolejnym krokiem jest zadbanie o przywrócenie lakieru do odpowiedniego stanu. Rysy i zadrapania powstają na karoserii z bardzo wielu przyczyn. Jednak w bardzo wielu przypadkach można je usunąć lub przynajmniej znacząco zminimalizować ich widoczność. Odpowiednio przeprowadzone z zastosowaniem właściwych środków polerowanie aut umożliwia dość szybkie pozbycie się wielu zarysowań. Stosuje się do tego polerki w połączeniu z odpowiednio wybranymi pastami polerskimi. Zawierają one różnorodne substancje, które delikatnie ścierają warstwę lakieru, tym samym usuwając rysy.

Na koniec można zastosować jedną z wielu specjalnych powłok, które pozwalają chronić lakier przed kolejnymi uszkodzeniami i jednocześnie nadają mu odpowiedni wygląd. Bardzo popularną jest powłoka ceramiczna. Nakładana jest na długi czas, chroniąc auto przed wpływem warunków atmosferycznych ja również różnorodnych substancji. Jeśli ktoś nie chce nakładać powłok, warto po wykonaniu prac związanych z czyszczeniem i polerowaniem auta nałożyć na karoserię wosk. Działa on ochronnie, jednak wymaga częstszego nakładania niż powłoki.