Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez perfekcyjnego makijażu oczu. Aby go wykonać, potrzebny jest nie tylko tusz do rzęs i wosk do brwi, ale również cienie do powiek. Szeroka oferta tych kosmetyków sprawia jednak, że trudno wybrać najodpowiedniejszą paletę. Sprawdź, jak to zrobić.

  1. Cienie do powiek na co dzień i na specjalne okazje
  2. Palety cieni czy pojedyncze cienie?

Makijaż oczu powinien być dopasowany do kształtu oka, koloru tęczówki oraz preferencji noszącej go kobiety. Wiele pań sądzi, że dobrym wyborem są rozbudowane zestawy cieni, a inne stawiają na kilka pojedynczych cieni, kupowanych osobno. Oba rozwiązania są równie dobre. Wykonując makijaż przy użyciu cieni warto pamiętać, że liczy się nie tylko kolor i efekt, jaki stworzą użyte produkty, ale również ich trwałość.

Cienie do powiek na co dzień i na specjalne okazje

Palety cieni do powiek skomponowane są tak, aby za ich pomocą można było stworzyć kompletny makijaż kolorowy oczu. Wśród nich dostępne są zarówno palety zawierające matowe cienie, które perfekcyjnie stworzą makijaż codzienny, jak i błyszczące cienie, lepiej pasujące na specjalne okazje lub do makijażu wieczorowego. Przy wyborze cieni ważny jest nie tylko kolor oczu, ale również rodzaj cery. Panie o cerze suchej lub normalnej powinny postawić na cienie w musie, sztyfcie lub kremie, które łatwo rozprowadzić na powiece. Natomiast dla właścicielek skóry tłustej zalecane są cienie mineralne lub w kamieniu. Do wielu z nich potrzebna jest specjalna baza utrwalająca.

Dobrze dobrana paletka cieni zawiera cienie w kolorach dopasowanych także do koloru włosów i cery. Panie o włosach jasnych i chłodnym odcieniu skóry powinny zainwestować w matowe palety z cieniami w chłodnych kolorach, natomiast blondynki z ciepłym odcieniem skóry i włosów, lepiej będą wyglądać w makijażu z cieni pastelowych w ciepłych barwach. Dla brunetek odpowiednia będzie paleta cieni do powiek w kolorze cielistego beżu, granatu lub złota, natomiast panie rude powinny postawić na paletę jesienną, a więc cienie w odcieniach brązu, fioletu i złota.

Palety cieni czy pojedyncze cienie?

Dobrze dobrane cienie do powiek potrafią odmienić cały makijaż, dlatego panie, które planują inwestycję w paletę cieni, zastanawiają się, czy kupić jeden, duży zestaw, czy wybierać pojedyncze egzemplarze i samodzielnie łączyć je podczas nakładania makijażu. Duże palety cieni to z pewnością wybór optymalny, szczególnie dla kobiet, które nie mają doświadczenia w robieniu makijażu. Szeroki wybór kolorów i odcieni pozwala na eksperymentowanie z makijażem oraz samodzielne uczenie się, które połączenia kolorystyczne są odpowiednie na co dzień, a które lepiej sprawdzą się na wyjątkowe okazje. Z drugiej strony świetnym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w mniejsze paletki cieni, dobrze dopasowanych do typu urody, i rozszerzenie jej o pojedyncze cienie, np. w innym kolorze, który nie występuje na palecie. Małą paletę łatwiej jest zmieścić w torebce i użyć jej w ciągu dnia do wykonania drobnych poprawek. To również dobra opcja na wieczorne wyjście.

Duża paleta cieni ma jeszcze jedną przewagę nad małą paletą – często zawiera nie tylko cienie matowe, ale również perłowe czy błyszczące. Taka paleta pozwoli stworzyć makijaż na każdą okazję, bez konieczności kupowania dodatkowych produktów. Nie jest to jednak dobry wybór dla pań, które makijaż oczu z wykorzystaniem cieni nakładają jedynie na wyjątkowe okazje. Wówczas lepiej zainwestować w niewielką paletkę, idealnie dopasowaną do potrzeb skóry i wpisującą się w preferencje właścicieli.