Każda kobieta w ciąży – szczególnie pierwszej – szuka informacji na temat przebiegu ciąży i porodu. Ciąża to piękny czas, ale niestety momentami również nieprzyjemny. Przyszła mama ma w swojej głowie wiele pytań i wątpliwości na które stara się znaleźć jak najlepszą i najdokładniejszą odpowiedź. Niektóre przyszłe mamy szukają rad u mam, babć, ciotek, sióstr oraz przyjaciółek. Jednak często nie otrzymują zadowalającej ilości potrzebnych im informacji. W obecnej rzeczywistości bardzo pomocny w wielu kwestiach życiowych jest Internet. Szczególnie przydatne i wygodne rozwiązanie dla ciężarnych kobiet to aplikacje ciążowe. W wersji darmowejmożna znaleźć ich naprawdę sporo a każda z nich spełnia różne wymagania ciężarnej kobiety.

Najlepsze darmowe aplikacje ciążowe

Oto lista najpopularniejszych, darmowych aplikacji ciążowych:

  1. Preglife – ta aplikacja pozwala na zapoznanie się z rozwojem maluszka od pierwszych dni ciąży aż do przyjścia maleństwa na świat. Dla mam pragnących wiedzieć więcej o rozwoju maluszka jest również opcja śledzenia jego rozwoju aż do drugiego roku życia. Aplikacja odlicza również czas do przewidywanej daty porodu. Po urodzeniu dziecka dzięki aplikacji dowiesz się o tym na jakim etapie rozwoju jest, poprowadzisz kalendarz szczepień a także będziesz mogła – po wprowadzeniu danych dziecka – obserwować jak rośnie i jak zmienia się waga jego ciała.
  2. Moja ciąża z eDziecko.pl – ta przydatna aplikacja pozwala – podobnie jak poprzednia aplikacja – na obserwację poszczególnych etapów rozwoju dziecka w brzuchu mamy. W aplikacji znajdziesz również wiele przydatnych porad. Każda ciężarna kobieta, która ma wątpliwości w ciąży znajdzie odpowiedź na nurtujące ją pytania właśnie w tej aplikacji. Dodatkowo jest również dostępna opcja organizera dzięki któremu nie zapomnisz o wizytach u lekarza, czy załatwieniu ważnych spraw.
  3. HiMommy – ciąża – jak większość aplikacji również ta dostarcza przyszłym rodzicom wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat rozwoju dziecka. Po wprowadzeniu przewidywanej daty porodu, aplikacja każdego dnia dostarczy ci porcji świeżych informacji o rozwoju twojego maluszka. W aplikacji znajdziesz również listę potrzebnych rzeczy podczas pobytu w szpitalu. Poza tym, dowiesz się również o jakich rzeczach warto pamiętać w wyprawce dla dziecka.
  4. Sprout – bardzo znana aplikacja dla ciężarnych, polecana przez lekarzy. Tak jak w przypadku poprzednich aplikacji, również dzięki Sprout możesz śledzić rozwój dziecka od początku ciąży, aż do porodu. Informacje zawarte w aplikacji na temat rozwoju dziecka zostały opracowane przez lekarzy co wzbudza zaufanie kobiet ciężarnych.
  5. Asystent ciąży – aplikacja ciążowa – w tej aplikacji znajdziesz listę rzeczy potrzebnych do skompletowania wyprawki. Wielbiciele promocji znajdą je również tutaj, aplikacja pokazuje promocje na artykuły dla dziecka oraz przyszłej mamy. Asystent ciąży to również świetne źródło informacji i ciekawostek. Dużym plusem aplikacji jest grupa wsparcia dla kobiet, które spodziewają się porodu w podobnym terminie.
  6. Happy Baby – aplikacja bardzo rozbudowana. Dzięki niej możesz obserwować postęp ciąży, dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat rozwoju maluszka, obserwować przyrost masy ciała. Możesz również zanotować w aplikacji informacje na temat wizyt lekarskich.
  7.  wyprawka – ciąża, poród, dziecko, mama – dzięki tej aplikacji dowiesz się wszystkiego na temat ciąży, porodu, wyprawki oraz potrzebach przyszłej mamy. Dodatkowo posiadasz dostęp do forum na którym możesz porozmawiać z innymi kobietami na różne tematy.
  8. Moja ciąża tydzień po tygodniu po polsku Asystent – dzięki tej aplikacji możesz śledzić przebieg ciąży tydzień po tygodniu i zapoznać się z aktualnymi informacjami na temat rozwoju dziecka. Dla lepszego zobrazowania wielkości dziecka jest ono porównywane na przykład do owocu granatu. Możesz również obliczyć swoje BMI i śledzić przyrost masy ciała. Aplikacja umożliwia również prowadzenie listy kontrolnej dzięki której nie zapomnisz o najważniejszych sprawach, takich jak wizyta u lekarza.
  9. Ciąża + – bardzo popularna aplikacja ciążowa. Jak większość aplikacji tego typu, również ta pozwala na śledzenie rozwoju dziecka w brzuszku przyszłej mamy. Jak poprzednia aplikacja również porównuje rozmiary dziecka do owoców dla lepszego jego zobrazowania. Codziennie masz dostęp do nowych i ciekawych artykułów na różne tematy związane z ciążą i porodem.
  10. BabyApp – ciąża i poród – ta aplikacja również śledzi rozwój dziecka, dostarcza informacji o tym co dziecko potrafi na danym etapie ciąży, ile waży i mierzy i porównuje wagę na przykład do piłki nożnej. Aplikacja odlicza również dni do przewidywanej daty przyjścia maleństwa na świat. Przyszła mama ma również dostęp do filmików o różnej tematyce na przykład o tym, jak pielęgnować bliznę po cesarskim cięciu czy też jakie treningi można wykonywać na poszczególnych etapach ciąży. Możliwe jest również śledzenie swojej wagi a także zapoznanie się z artykułami na temat ciąży, porodu i rozwoju dziecka. Możesz też podając swoją grupę krwi oraz grupę krwi ojca dziecka dowiedzieć się jaką grupę krwi najprawdopodobniej będzie miało dziecko.

Zakończenie

Powyższe aplikacje ciążowe mają podobne funkcje, ale jednak różnią się od siebie. Każda ciężarna kobieta na pewno znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Aplikacje ciążowe są coraz bardziej popularne i na pewno bardzo przydatne w tym pięknym, ale jednocześnie trudnym dla kobiety czasie.