Narodziny dziecka to wspaniałe wydarzenie, które niesie ze sobą wiele szczęścia. Trzeba jednak przyznać, że to również początek trudnej szkoły życia, którą odpowiednio zaplanować pomoże kalendarz ciąży. Oprócz faktu, że rodzice muszą wybrać imię dla dziecka, czeka ich szereg obowiązków. Jednym z pierwszych wyzwań, jakie czeka rodziców przed narodzinami dziecka jest wykonanie wyprawki dla maluszka. Bardzo często rodzice, którzy w oczekiwaniu na pojawienie się swojego dziecka na świecie załatwiają swoje sprawunki, popełniają błędy wynikające z braku doświadczenia. Niektórzy kupują za dużo rzeczy, inni natomiast zapominają o wyprawce.

Ciąża i poród to okres, podczas którego przyszli rodzice gorączkowo próbują przygotować się na narodziny dziecka. Natomiast warto pamiętać, że wyprawki dla noworodka nie warto odkładać na ostatnią chwilę.

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla dziecka?

Najlepszy czas na kompletowanie wyprawki to 6-8 miesiąc ciąży – później może już nie wystarczyć czasu. Zakup różnorodnych ubranek, zabawek i akcesoriów dla przyszłego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Kompletowanie wyprawki dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. W sklepach stacjonarnych i w internecie znajdziesz setki słodkich i ślicznych rzeczy, które z pewnością wpadną  w oko. Noworodkowe produkty są zwykle bardzo urocze, pomysłowe, a producenci atakują kolorowymi reklamami. Pokus na półkach sklepowych nie brakuje, lecz nie każdy budżet pozwala na totalne szaleństwo.

Funkcjonalność, jakość i wygoda w wyprawce dla niemowlaka

Przygotowując wyprawkę dla noworodka, warto starać się kierować względami praktycznymi. Czasami pomocna może być rada przyjaciół, członków rodziny innych „nowych” rodziców, którzy ostatnio borykali się z tym samym problemem. Z pewnością będą mieli kilka przydatnych wskazówek, którymi chętnie się podzielą.

Kupując ubranka dla dzieci, należy pamiętać o kilku faktach. Po pierwsze, skóra noworodka jest bardzo miękka, delikatna, wrażliwa.
Niskiej jakości odzież wykonana z tanich materiałów może powodować dyskomfort i problemy ze swobodą ruchów. Brak przepływu powietrza może uniemożliwić skórze dziecka prawidłowe oddychanie.

Wydrukuj gotową listę na skompletowanie wyprawki: https://amko.com.pl/Wyprawka-dla-noworodka-i-mamy-Lista-wyprawkowa-online-i-pdf-ccms-pol-35.html

Ubranka, pościel, śpiworki, rożki czy otulacze do wyprawki dla dziecka powinny być przyjemne dla skóry dziecka

Najlepsza tkanina dla tego produktu to czysta bawełna. Niestety bawełna ma również pewne wady: ma tendencję do kurczenia się pod wpływem gorącej wody. Z tego powodu producenci często dodają niewielkie ilości różnych mieszanek materiałów syntetycznych, aby zakupiony element garderoby nie skurczył się już po pierwszym praniu. Nie można jednak zapominać o żelaznej zasadzie – bielizna musi być uszyta z czystej, 100% najlepszej gatunkowo bawełny.

Zaplanuj wcześniej tyle ile możesz

Dobrze wcześniej przygotować się na powrót do domu z maluszkiem. Po wyjściu ze szpitala kobieta nie ma energii na nic poza odpoczywaniem, karmienie piersią i opieką nad dzieckiem. Dlatego dobrze przygotowana wyprawka dla noworodka znacznie ułatwi mu życie.
Dobrze, jeśli zaopatrzysz się także w podstawowe rzeczy przed porodem, jak papier, podpaski higieniczne, pieluszki jednorazowe itp. Przydatnym pomysłem jest gotowanie i zamrażanie posiłków z wyprzedzeniem, co pozwoli również zaoszczędzić energię. Warto także poszukać odpowiedniego fotelika samochodowego.

Reasumując, jak widać wyprawka dla noworodka, to dość obszerny temat i trzeba się do tego przygotować. Znalezienie wszystkiego zajmie trochę czasu, ale kompletowanie wyprawki będzie świetną zabawą, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko.

Porządnie spakowana wyprawka niemowlęca i zapasy na powrót do domu to gwarancja spokoju i radosnego czasu w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka.