Każda kobieta pragnie wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Dlatego właśnie podążamy za mogą, tworzymy własny styl, kupujemy ubrania w których czujemy się swobodnie i seksownie, dobieramy modne dodatki. Czas ciąży to wyjątkowy okres w życiu kobiety, jednak zmienia nasz ciało i musimy dostosować się do rzeczywistości. Można dobrze wyglądać w ciąży i nie trzeba rezygnować w tym czasie z siebie. Aby zrealizować ten cel warto wiedzieć, czego unikać i jakich błędów nie popełniać.

Jak wybrać idealne ubrania ciążowe?

W zaawansowanej ciąży wiele kobiet ma problem z doborem ubrania. Często rezygnują z prób i wybierają wygodne, luźne ubrania, które bardziej przypominają worki niż dobrze dobrane stylizacje. W ciąży można wyglądać naprawdę dobrze, wystarczy dowiedzieć się czego unikać i jakie ubrania wybierać, aby czuć się i wyglądać dobrze. Poniżej znajdziesz kilka cennych porad, które pomogą ci podkreślić twoją urodę. Tych błędów staraj się unikać:

  1. Rezygnacja z pasków – gdy brzuszek rośnie często chowamy paski na dno szuflady. Jest to błąd, ponieważ dobrze dobrany pasek w odpowiednim miejscu może podkreślić twoją sylwetkę. To, że brzuszek w ciąży rośnie nie oznacza, że twoja sylwetka nie może wyglądać dobrze. Szeroki pasek, który założysz nad brzuszkiem świetnie podkreśli twoją urodę i doda stylu całej stylizacji. Do tego przyda się koszula w poziome paski i modny strój gotowy.
  2. Wybieranie stonowanych kolorów – taka stylizacja jest nudna a ty wyglądasz w takich kolorach na ponurą osobę. Nie bój się ubierać w kolorowe marynarki, koszule czy używać kolorowych dodatków.
  3. Kupowanie ubrań o rozmiar lub dwa większych – kobiety często kupują większe ubrania, ponieważ boją się, że przytyją a ubranie nie posłuży im do końca ciąży. Jest to poważny błąd. Przez za duże ubrania dodajesz sobie kilka dodatkowych kilogramów, a twoje atuty nie są odpowiednio wyeksponowane. Przymierzaj ubrania ciążowe przed zakupem i wybieraj odpowiedni rozmiar. Jeśli faktycznie ubranie nie posłuży ci do końca ciąży, zawsze możesz je sprzedać i kupić nowe, większe.
  4. Kupowanie ubrań na wczesnym etapie ciąży – zaopatrywanie się w ubrania ciążowe w pierwszych miesiącach ciąży to zły pomysł. Nie wiesz ile dokładnie przytyjesz i ubrania mogą okazać się po prostu za duże albo za małe. Kupuj ubrania ciążowe wtedy, kiedy brzuszek będzie już większy.
  5. Rezygnacja z sukienek – często kobiety uważają, że w ciąży nie wyglądają dobrze w sukienkach. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Sukienka doda ci lekkości i będziesz czuła się w niej swobodnie. Sukienki z wysokim stanem świetnie wyglądają i podkreślają urodę.
  6. Kupowanie ubrań niskiej jakości, ponieważ są tanie – takie ubrania nie posłużą ci zbyt długo. Lepiej mieć kilka dobrej jakości ubrań ciążowych, niż kilkanaście złej jakości. Ubrania dobrej jakości mogą przydać ci się w kolejnych ciążach albo możesz je sprzedać i dodatkowo zarobić.
  7. Ukrywanie brzuszka na siłę – to, czy będziesz eksponować brzuszek czy go zakrywać zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Pamiętaj jednak, że jeśli zrobisz to w nieumiejętny sposób, może to wyglądać nienaturalnie i po prostu niekorzystnie. Ciąża to przywilej i wielka radość, nie musisz wstydzić się większego brzuszka, to przecież twoje dziecko i nie musisz się wstydzić, że przybyło ci centymetrów w tym miejscu.
  8. Zakrywanie swojego ciała i rezygnacja z ulubionych ubrań – nie musisz tego robić. Jeśli masz ulubione bluzki na ramiączkach, które rozciągają się i możesz je nałożyć w ciąży, ale wstydzić się na przykład swoich ramion, odważ się to zmienić. W ulubionych ubraniach będziesz czuła się atrakcyjnie i pewniej. Nie musisz z nich rezygnować.
  9. Kupowanie dużej ilości ubrań ciążowych – to jedynie wydawanie gotówki, bez sensu. Kilka sztuk spodni ciążowych i innych ubrań będzie wystarczająca. Ciążowy brzuszek nie jest duży przez długi czas, nie przesadzaj więc z ilością ubrań ciążowych, ponieważ dużej części z nich możesz po prostu nigdy nie założyć.
  10. Kupowanie ubrań ciążowych, które przydadzą się na krótko – wybieraj ubrania ciążowe, które będą rosły razem z brzuszkiem. Dobrej jakości ubrania ciążowe mają taką funkcję.

Zakończenie

Aby dobrze wyglądać w ciąży nie trzeba wkładać w to dużo wysiłku. Wystarczy pamiętać o unikaniu błędów z powyższej listy. Poczucie atrakcyjności i wygoda są bardzo ważne, nie musisz z tego rezygnować. Ciąża to wyjątkowy czas, a dobrze dopasowane i dobrane ubrania ciążowe pomogą ci przeżyć ten czas w dobrym guście. Nie bój się odważnych stylizacji, dopasowanych ubrań i podkreślania brzuszka ciążowego. To zapewni ci pewność siebie i dobre samopoczucie, które przyda ci się w przygotowaniach do przyjścia upragnionego maluszka na świat. Ubrania ciążowe, których już nie potrzebujesz mogą przynieść ci zysk. Na portalach typu Vinted wiele przyszłych mam szuka stylowych ubrań ciążowych i chętnie je kupują.