Kobieta w ciąży to kobieta o bardzo specyficznych potrzebach, której radość mogą sprawić nieco inne przedmioty niż przed lub po ciąży. Wybierając prezent dla ciężarnej kobiety często skupiamy się na tym, co może się jej przydać przy okazji wyprawki dla malucha. Jednak to są raczej prezenty na baby shower, czy pierwszą wizytę po urodzeniu dziecka.
Kobieta w ciąży zaś na pewno doceni z tej listy prezentów

1. Poduszka – rogal

Każdy wie, jak cierpi kręgosłup kobiety w ciąży oraz trudno jest czasem przyjąć wygodną pozycję. W takich właśnie przypadkach bardzo pomaga poduszka w kształcie rogala, która odciąża kręgosłup zarówno kiedy siedzimy, czy leżymy.
Po urodzeniu zaś taka poduszka może pomóc w karmieniu, wygodnym ułożeniu dziecka, czy kiedy uczy się siadać.
Jednak na samym początku służy wygodzie przyszłej mamy.

2. Kosmetyki

Skóra kobiety w ciąży przechodzi wielką zmianę, na skutek działania hormonów. Przez to ciężarna musi całkowicie zmienić pielęgnację cery – wszelkie kremy, serum, żele i peelingi do pielęgnacji. Dobrym pomysłem jest więc podarowanie jej bezpiecznych kosmetyków, które będzie mogła używać, by podczas ciąży dalej wyglądać pięknie i promiennie.

3. Kremy i balsamy na rozstępy

Temat rozstępów powstałych w trakcie ciąży jest tematem ciężkim. Nie da się ich bowiem uniknąć – można tylko niwelować skutki. Przy czym dobre kremy i balsamy, które można stosować w trakcie trwania ciąży i po niej, zawsze będą mile widziane jako prezent.

4. Książki okołociążowe

Przyszłe mamy, zwłaszcza te, które czekają na swoje pierwsze dziecko szukają mnóstwa informacji o tym jak przebiega ciąża, co mogą jeść, czego nie, jakie są dobre przepisy, jak radzić sobie z problemami wynikłymi z ciąży jak na przykład problemy z cerą, czy ból pleców.
Oczywiście, wszystkie te informacje można znaleźć w internecie, ale czy nie miło byłoby dostać je zebrane w formie przydatnej książki? Myśląc nad prezentem dla ciężarnej warto się więc zastanowić nad dobrą książką, która pomoże jej przejść przez ten okres.

5. Album na zdjęcia lub karty do zdjęć

Ciąża to czas kiedy robimy dużo zdjęć. Chcemy utrwalić zmiany naszego ciała, wskazujące na wzrost małego skarbu w naszym brzuchu. Dokumentujemy ważne momenty, zbieramy zdjęcia z USG. Tylko potem nie ma gdzie tego trzymać.
Dlatego fantastycznym pomysłem na prezent jest album lub specjalne karty na zdjęcia, z opisami najważniejszych momentów, jak pierwsze ruchy dziecka, pierwszy trymestr, czy pierwsza wizyta na badaniu USG.

6. Wizyta u kosmetyczki

Jak już wspominaliśmy, cera kobiet w ciąży bardzo się zmienia, mogą na niej pojawić się problemy skórne lub wymagać odpowiedniej pielęgnacji. Nie zawsze kobieta jest w stanie sama dobrać odpowiednią pielęgnację lub też poradzić sobie w domu z pewnymi problemami skórnymi.
Zaś zadbana i piękna cera jest w stanie poprawić humor każdemu. Dlatego warto pomyśleć o tym, by sprawić kobiecie w ciąży wizytę u dobrej kosmetyczki, czy kosmetologa, który wykona odpowiednie zabiegi, dobierze dobre kosmetyki i pomoże dbać o swoją cerę w tym okresie.

7. Masaż

Skoro ustaliliśmy, że prezentem dla kobiety ciężarnej może być również zorganizowanie przyjemnego wyjścia to pomyślmy o innej sprawie – bólu pleców. Jest to częste przy ciąży, ze względu na obciążenie kręgosłupa.
Prezentem z którego ucieszyłaby się każda kobieta w ciąży będzie więc voucher na specjalny masaż pleców dla kobiet ciężarnych – ciążowy masaż. Na pewno pomoże zrelaksować się i poczuć ulgę od bólu pleców.

8. Adapter do pasów bezpieczeństwa

Jak wiadomo, wedle przepisów, kobieta w ciąży nie musi mieć zapiętego pasa, jeśli uciska on ciążowy brzuch. Nie jest to jednak bezpieczna jazda. Aby ułatwić kobiecie bezpieczne podróżowanie można sprawić jej na prezent adapter do pasów bezpieczeństwa.
Dzięki niemu kobieta z widocznym ciążowym brzuszkiem, może wygodnie zapiąć pasy i być bezpieczna w samochodzie.

9. Coś dobrego

Kobieta w ciąży powinna odżywiać się zdrowo. Jednak w praktyce czasami muszą wygrać ciążowe zachcianki i zje się kawałek czekolady, ciasteczka, czy batonika. Można jednak zadbać o to, by były to chociaż słodycze zawierające prawdziwą czekoladę, bez utwardzonych tłuszczów roślinnych i podarować takie “zdrowe słodkości” w prezencie.

10. Dla relaksu

Kobieta w ciąży potrzebuje czasem czasu dla siebie, posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć ulubiony serial, poczytać dobrą książkę. Zapewnijmy więc taką możliwość i na prezent kupmy jej ulubioną płytę, której nie ma, książkę, którą bardzo chce dostać, albo wykupmy dostęp do serwisu z serialami. Każdy z tych prezentów na pewno ją ucieszy.