Jestem w ciąży. Dlaczego nie czuję się świetnie?


Ciąża może wywołać falę sprzecznych emocji. Nawet jeśli jesteś zachwycona nowym życiem, które rośnie w tobie, mogą pojawić się dni, kiedy będziesz sfrustrowana rozstępami, obrzękiem brzucha i zanikającą talią. Znane jest to czasem jako „ciążowy smutek”.

Zapewniamy, że w drugim trymestrze ciąży łatwiej będzie radzić sobie psychicznie ze zmieniającym się, rosnącym ciałem. Dzieje się tak, ponieważ wyraźnie i zauważalnie będziesz w ciąży! Dla wielu mam na początku najtrudniejsze jest to, kiedy po prostu wygląda się tak, jakby tylko przybrało się na wadze.

Przy wszystkich zmianach zachodzących w Twoim ciele naturalne jest czasem pragnienie, aby powrócić do Twojego ciała i jego wyglądy sprzed ciąży. Tymczasem, jest wiele zalet bycia w ciąży, które pomogą Ci wyglądać jeszcze lepiej i czuć się świetnie, atrakcyjnie i wciąż seksownie.

Jakie miłe niespodzianki ma dla nas ciąża?

Oto mała korzyść, o której nikt ci może jeszcze nie powiedział: widok kobiety w ciąży często uaktywnia życzliwość ludzi. Pracownicy supermarketu nagle zgłaszają się na ochotnika, aby pomóc Ci dotrzeć do samochodu. Ludzie wracają się, by otworzyć ci drzwi. Rezygnują z miejsc w pociągach i autobusach. Wszyscy się do ciebie uśmiechają. Ciesz się tym póki trwa! Twoje życie dzięki temu staje się łatwiejsze, a poza tym jest bardzo miło, kiedy każdy widzi odmienny stan i stara się pomóc.

Szybko rosnące paznokcie

Około czwartego miesiąca paznokcie mogą zacząć rosnąć szybciej. Zasługę, ale też i winę, przypisuje się hormonom ciąży. Paznokcie mogą również stać się bardziej miękkie lub kruche, a wzdłuż ich podstawy mogą pojawić się małe rowki. Powinny powrócić do normy w ciągu kilku miesięcy po porodzie. Pamiętaj, żeby dbać o swoje paznokcie w odpowiedni sposób, miej na uwadze produkty kosmetyczne, które będziesz wykorzystywała do ich ozdabiania, oraz skład tych produktów.

Bujne włosy

W drugim trymestrze możesz zauważyć, że Twoje włosy wyglądają zdrowiej i są grubsze. W rzeczywistości to nie one rosną bardziej, ale dzięki hormonom ciążowym po prostu tracisz ich mniej.

Ten słynny promienny „blask” twarzy

Również w drugim trymestrze możesz zauważyć, że Twoja skóra wygląda jaśniej. Częściowo odpowiedzialne są za to hormony, ale zwiększenie objętości krwi powoduje również napływ większej ilości krwi do skóry, nadając jej promienny wygląd. Ten wygląd twarzy nigdy nie mógłby zostać osiągnięty za pomocą nawet najlepszych kosmetyków do twarzy, tak więc ciesz się nim swobodnie i podziwiaj swoje promienne oblicze w lustrze.

Większe piersi

Podczas ciąży często zwiększa się rozmiar miseczki o jeden lub nawet dwa, więc teraz możesz pochwalić się przed wszystkimi Twoim nowym, naturalnym dekoltem! Na pewno zostanie też to docenione przez partnera.

Bardzo szczęśliwy partner

Wierz lub nie, twój partner może kochać twoją nową sylwetkę. Mężczyźni widzą zmysłowość w kwitnących piersiach i delikatnych krzywiznach ciała. Widok Twojego ciała w ciąży również nieustannie przypomina mu o jego męskości! No i będzie przypominał o tym, że niedługo będzie was więcej do kochania i przeżywania cudownych chwil życiowych.

Jak mogę sprawić, by wyglądać możliwie jak najlepiej podczas ciąży?

Niezależnie od tego, czy znajdziesz pocieszenie w powyższych korzyściach związanych z ciążą, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się lepiej ze swoim nowym ciałem.

Przede wszystkim, podkreśl to, co pozytywne i co w Tobie jest najlepsze: jeśli Twoje nogi są wspaniałe, pochwal się nimi w krótkiej sukience. Ramiona jak u supermodelki? Pokaż je wszystkim zakładając top bez rękawów. Jesteś dumna ze swojego nowego dekoltu? Podkreśl go topem z dekoltem w szpic.
Rozpieszczaj się: zafunduj sobie pedicure, manicure, nową szminkę lub koronkową bieliznę.
Ćwicz w miarę możliwości: da Ci poczucie sprawności i siły i sprawi, że poczujesz się lepiej ze swoim wyglądem a dodatkowo szybciej odzyskasz siły po porodzie. Ćwiczenia na świeżym powietrzu również poprawią humor. Ćwiczenia, które możesz wykonywać w każdym czasie ciąży. to już choćby długi spacer na świeżym powietrzu, bezpieczny dla Ciebie i dla Twojego dziecka.

Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie i pozytywne zmiany, których doświadczasz podczas ciąży, będą miały tendencję do zniknięcia, kiedy ciąża się zakończy, w zaledwie kilka miesięcy. Tak więc ciesz się nimi, a także swoim w zasadzie nowym ciałem, które zmienia się bez potrzeby ingerowania chirurga plastycznego i w którym możesz odkryć zupełnie nową siebie. Wiele kobiet ceni sobie stan bycia w ciąży i wielu ich partnerów również docenia, jak na korzyść według większości z nich zmienia się ciało partnerki.

Ciąża to naprawdę magiczny okres w życiu kobiety, w którym możemy przejść prawdziwą metamorfozę, ten czas pozwala nam najbardziej w całym naszym życiu czuć się prawdziwą kobietą w pełnym tego słowa znaczeniu. Choć nie jest to łatwy okres w życiu, jest warty jego przeżycia i celebrowania.