Kiedy w domu pojawia się niemowlę, cały dom, postawiony jest na nogi. Już od pierwszego dnia rodzice, starają się zadbać o maluszka jak najlepiej, zmieniając mu regularnie pieluszki, przytulając, kołysząc, lub kupując wiele zabawek, które maja urozmaicić maluchowi dni.
Warto pamiętać, że specjalne zabawki dla niemowlaka, powinny być dobierane do umiejętności dziecka. na przykład, niemowlak, który osiągnie 3 miesiąc życia, staje się już bardzo ciekawy i chętny do zabawy, zaś nieco starsze maluszki, chętnie gwarzą, i proszą o uwagę. Aby zabawka spełniała swoją funkcję, musi być dopasowana do wieku dziecka.

Jakie są najlepsze zabawki dla niemowląt do 6 miesiąca życia?

Choć sklepowe pułki uginają się, od kolorowych, piszczących i dużych zabawek, nie każde nadają się dla niemowlaka. Najlepsze zabawki to te, które podczas zabawy, nie zniechęcają, a zachęcają do rozwijania umiejętności u maluszka. Niemowlę, które dostanie do zabawy zabawkę w kolorze kontrastowym oraz tą, w różnych kolorach tęczy, chętniej sięgnie po czarno białą wersję. Dlaczego?
Niemowlaki doskonale widzą kolory kontrastowe. Są one dla nich bardziej wyraźne i nie zlewają się, przez co zabawa jest przyjemniejsza. Jeśli planujesz zakup zabawki, wybierz tą, która ma przewagę koloru czarnego. Z pewnością Twój maluch, będzie chciał się nią bawić.
Kolejną zaletą, jest lekkość produktu. Dziecko, które ma około 3 miesiąca życia, interesuje się zabawki, jednak by mogło wziąć je do ręki, musi być to poręczna zabawka oraz lekka. Zbyt ciężkie zabawki, mogą wywołać zdenerwowanie u maluszka.
Kiedy przyjdzie czas ząbków, Twoje dziecko pokocha zabawki, które można wziąć do buzi. Zabawki te, powinny być duże, solidne, oraz odporne na wysoką temperaturę. W przypadku, gdy maluch będzie się nimi bawił często, będą wymagały umycia oraz wyparzenia, by pozbyć się zarazków, bytujących na zabawkach. Wybierz zatem zabawki, które nadają się do wyparzenia, by nie zagrażały zdrowiu Twojego dziecka.

Jakie zabawki kupić dla niemowlaka? Lista najlepszych zabawek dla Twojego dziecka.

Gryzaczki

Gryzaczki są najpopularniejszą formą zabawek wśród dzieci. Dostępne są gryzaki wodne, które doskonale nadają się do zamrażania, silikonowe oraz drewniane. Im mniejsze gryzaczki, tym lepiej. Twój maluch, z łatwością poradzi sobie z umieszczeniem przedmiotu w buzi.

Opaski na rączki oraz skarpetki.

Zabawki, które można umieścić na rączkach i nóżkach dziecka, są świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które uwielbiają wyrzucać zabawki podczas zabawy. Wiele z nich, poza kolorowymi misiami, posiadają grzechotkę w środku zabawki, która zachęca dziecko do zabawy, Maskotki, świetnie sprawdzają się w formie gryzaków, co daje im zdecydowaną przewagę nad innymi produktami dla dzieci.

Szmatka przytulanka.

Szmatki przytulanki, od wielu lat, podbijają rynek dziecięcy. Są różnokolorowe, dość duże i przyjemne w dotyku. Sprawdzą się szczególnie dla noworodka, jako uzupełnienie czułości, podczas snu.

Lustereczko.

Choć małe dzieci, nie rozróżniają swojego odbicia w lustrze, chętnie spoglądają na postać, która się w nim znajduje. Taka zabawa, pozwala dziecku rozróżniać części ciała, oraz pobudza mięśnie twarzy do pracy, poprzez zmianę mimiki u dziecka.

Książeczki sensoryczne.

Książeczki sensoryczne dla niemowląt, dostępne są wielu wersjach. Kupić można różne ślaczki, figury, zwierzątka oraz owoce i warzywa. Są wyraźne i mogą posłużyć w późniejszej edukacji dziecka.

Mata edukacyjna.

Najbezpieczniejszą formą zabawy dla dziecka, jest zabawa na macie. Dziecko, które znajduje się na podłodze, nie może zrobić sobie krzywdy, na przykład poprzez spadnięcie. Miękka mata, z zabaweczkami umieszczonymi na pałąkach, urozmaici dziecku czas, oraz zachęci je do wykonywania skrętów, obróceń, oraz do ćwiczenia mięśni rąk i nóg, by rozwijały się prawidłowo. Najlepiej siegnąć po matę w kolorze czarnym, z elementami bieli.

Zabawki dla niemowlaka, są bardzo ważne. Pomagają maluszkowi, w prawidłowym rozwoju. Pamiętaj jednak, by przed zakupem sprawdzić, czy produkt przeznaczony jest dla dziecka, które nie skończyło 6 miesiąca życia.