Pojawienie się dziecka w domu, to fantastyczny moment. Wiele przyszłych rodziców, z tej okazji, organizuje wspaniałe przyjęcia. Najczęściej, wszyscy bliscy jak i przyjaciele, chcą podarować dla maleństwa coś wyjątkowego, coś, co będzie fantastyczną pamiątką na lata. Jedną z tych rzeczy, jest metryczka.
Choć metryczkę można kupić i w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym, na specjalne zamówienie, wiele osób, decyduje się na ich samodzielne wykonanie. Dlaczego? Ze względu na osiągnięcie lepszego efektu.

Metryczka dla maluszka. Czym jest, i jak ją zrobić samodzielnie?

Metryczka, to wspaniała forma pamiątki, na której znajdują się najważniejsze informacje, związane z narodzonym dziecku. W śród nich, jest waga urodzeniowa dziecka, długość ciała, data urodzenia, godzina urodzenia, imię a niekiedy, nawet ilość punktów. Takie metryczki, można powiesić lub postawić, w zależności od ich wykonania. Nie zajmują dużo miejsca, są trwałe, dobrze się prezentują w pokoju maluszka, oraz upamiętniają tak ważne wydarzenia. Warto zatem podarować je nowonarodzonemu maluszkowi. Zastanawiasz się, jak zabrać się do tego samodzielnie? Jak wykonać piękną, oraz oryginalną metryczkę dla maluszka? Podpowiadamy, jak zrobić metryczkę krok po kroku.

Aby zrobić śliczną metryczkę wystarczy kilka przedmiotów :

  • kartka z bloku technicznego, format a4, dowolny kolor
  • kilka dziecięcych obrazków, na przykład bocian, waga, smoczek, czy butelka. Mogą być wykonane samodzielnie, lub pobrane z licencją, na dowolnej stronie z grafikami, najlepiej wektorowymi.
  • dowolny program graficzny, umożliwiający wykonanie metryczki
  • ramka na zdjęcia lub antyrama

Wykonanie metryczki krok po kroku:

Aby wykonać metryczkę dla dziecka, wystarczy otworzyć dowolny program graficzny. Na arkuszu umieścić najważniejsze informacje, dotyczące maluszka jak waga, data urodzenia czy godzina przyjścia na świat, wkleić grafikę z motywem dziecięcym, i wydrukować na kolorowej kartce. Wydrukowany obrazek, należy włożyć do ramki, oraz ewentualnie przymocowaną do niej wstążkę. Gotowe!

Nie posiadasz drukarki, lub chcesz, aby metryczka była oryginalna i nie powtarzalna? Wykonaj metryczkę samodzielnie.

Wystarczy, że przygotujesz:

  • kartkę z bloku a4 w dowolnym kolorze
  • kartki kolorowe
  • pisaki, kredki, farby
  • nożyczki
  • klej

Jak zrobić ręcznie metryczkę dla dziecka?

Z kolorowych kawałków papieru, wytnij ozdoby, kojarzące się z narodzinami dziecka. Może być to smoczek, butelka, czy też pieluszka. Za pomocą kleju, przyklej je na kartce papieru. Jeśli chcesz, aby metryczka miała formę 3 D, złóż niewielki kawałek papieru na kilka warstw, następnie przyklej go do kartki, a na to dowolną ozdobę. Grafika będzie odstawała, tworząc wyjątkową ozdobę.
Po przyklejeniu karteczek, przyszedł czas, na uzupełnienie ważnych informacji, jak waga urodzeniowa, długość ciała noworodka, czy data urodzenia. U*mieść je w dowolnie wybranym miejscu. Możesz napisać je pisakami, brokatowymi długopisami lub kredkami.
Na samej górze kartki, Napisz, lub przyklej z powycinanych literek imię dziecka tak, by znacząco wyróżniało się na tle innych, ważnych informacji. Gotową metryczkę włóż do ramki, zawiąż na niej kokardkę. Własnoręcznie wykonana metryczka jest gotowa. Wystarczy, że podarujesz ją maluszkowi.
Metryczki dla dzieci, są świetnym, prezentem. Dzięki niej, dziecko otrzyma wyjątkowy prezent, który w dowolnym momencie, przypomni mu wspaniałe chwile. Metryczkę można podarować od razu, lub jako prezent między innymi na chrzest święty.