Zabawy na świeżym powietrzu, są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy za oknem piękna pogoda. Prócz świeżego powietrza, zabawy ogrodowe, rozwijają dziecko, idealnie wpływając na jego umiejętności, oraz nawiązywanie relacji z innymi dziećmi. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawy są odpowiednie dla Twojego dziecka, który rodzaj zabawy, pozwoli Wam się do siebie zbliżyć, oraz co korzystnie wpłynie na rozwój dziecka, to koniecznie zapoznaj się z naszą listą zabaw ogrodowych.

Najlepsze zabawy dla niemowlaka oraz małego dziecka, na świeżym powietrzu. Lista 10, najlepszych zabaw na podwórku.

  1. Basen. Basen jest rozwijający, w dodatku daje wiele możliwości. Możecie wspólnie nurkować. pływać, zjeżdżać na zjeżdżalni, lub grać w piłkę. Najlepiej, gdy wybierzecie się na basen odkryty, gdzie spędzicie przyjemnie cały dzień, na świeżym powietrzu. Pływanie, nie tylko zabije czas, ale również korzystnie wpłynie na kondycję i samopoczucie każdego dziecka, nawet niemowlaka. Im szybciej rozpoczniecie zabawę w wodzie, tym lepiej. Twoje dziecko szybko zacznie się rozwijać, oraz nawiązywać nowe znajomości.
  2. Piaskownica. Piaskownicę z łatwością znajdziecie na każdym [placu zabaw. Najlepiej, gdy jest ona ogrodzona, by nie znajdowały się w niej przykre niespodzianki, pozostawione przez zwierzęta. W zależności od wieku dziecka, możecie robić wspólnie babki, pobawić się w cukiernie lub piekarnie, wykonującą piaskowe dzieła sztuki, lub zorganizować konkurs, na najpiękniejszą, największą, lub najbardziej dziwną budowlę z piasku. Propozycji do wspólnej zabawy w piaskownicy jest wiele, dlatego warto wybrać się wspólnie na plac zabaw, i spędzić przyjemnie czas.
  3. Kocyk. Zabawa na kocyku, jest idealna dla dzieci w każdym wieku. Niemowlę, może na nim pobawić się ulubionymi zabaweczkami, a w razie potrzeby, uciąć sobie przyjemną drzemkę. Ze starszym dzieckiem, możecie zorganizować piknik. Zabierzcie ze sobą ulubione smakołyki, na przykład owoce, warzywa, koktajle, czy ciasteczka. Wybierzcie zaciszne miejsce, a w przewie, zorganizujcie kalambury, porzucajcie piłką, czy wydmuchujcie bańki. Gwarantowana świetna zabawa.
  4. Zielnik. Jeśli masz starsze dziecko, które powoli zaczyna uczyć się przyrody, koniecznie stwórzcie swój własny zielnik. Ta fantastyczna zabawa, nie tylko uczy i rozwija, ale podbudowuje. W swoim zielniku, możecie umieścić liście, trawę, kwiaty czy gałązki. Koniecznie poszukajcie informacji, na temat znalezionych okazów. Taka zabawa, umożliwi dziecku pozyskanie wiedzy, w przyjemny dla niego sposób.
  5. Zawody rodzinne. Zawody, świetnie wpływają na rozwój dziecka. Pobudzają jego wyobraźnię, uczą kreatywności, oraz korzystnie wpływają na kondycje. Aby zachęcić dziecko do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, oraz zmotywować je, do ćwiczenia, możecie zorganizować rodzinne zawody. Jeśli szukacie rywalizacji, zaproście najlepszych przyjaciół z dziećmi, i powalczcie o tytuł, wysportowanej rodziny.
  6. Przeciąganie liny. Pozostając przy sporcie, zorganizujcie zawody w przeciąganiu liny. Jeśli wydaje się to dla was za łatwa dyscyplina, spróbujcie swoich sił, tuż po deszczu, gdy za oknem, jest mnóstwo błota. Sprawdźcie swoje siły i dobrze się bawcie, na świeżym powietrzu.
  7. Karmienie kaczek. Choć karmienie kaczek nie kojarzy się z zabawą, a raczej formą spędzania wolnego czasu, odpowiednie dodatki sprawią, że będzie to idealna zabawa dla całej rodziny. Gdy zdecydujecie się pójść z ciekawym dzieckiem na spacer, ustalcie zasady karmienia kaczek. Zanim wrzucicie jedzenie, możecie naśladować odgłosy lub chodzenie kaczek, odliczać ilość kroków, lub karmić tylko te kaczki, które nurkują. Do tej zabawy, doskonale nadają się niemowlaki, które są ciekawe świata, oraz chętnie naśladują odgłosy. Dzięki temu, szybciej się rozwiną, oraz nauczą się przydatnej rzeczy.
  8. Moim małym okiem widzę. Zabawa ta, od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ma na celu, poszerzyć wyobraźnię, oraz skłonić dziecko, do nauki nowych rzeczy. Wystarczy, że osoba upatrzy sobie jedną rzecz, lub osobę, i rozpocznie zdanie moim małym okiem widzę.. następnie, zacznie opisywać dany przykład, mówiąc na przykład duży, zielony przedmiot. Podpowiedzi, muszą nakierować drugiego uczestnika zabawy, do odgadnięcia, o jaki przedmiot chodzi. Zabawa z pewnością dostarczy Wam śmiechu, oraz pozwoli pogłębić wiedze na temat przedmiotów, które na co dzień nas otaczają.
  9. Statki w kałuży. Padał deszcz? Nic nie szkodzi. Zróbcie swoje mini statki, ustawcie je w kałuży i dmuchajcie tak, aby się poruszały. Możecie zorganizować również wspaniałe zawody.
  10. Chowanego. Nie ma dziecka, które nie znało by tej wspaniałej zabawy. Wybierzcie się do parku i pobawcie się w chowanego na świeżym powietrzu. Kto wygra, może zjeść podwójną porcje lodów.

Zabawy na świeżym powietrzu, korzystnie wpływają na dzieci, jak i rodziców. Wspólne zabawy, pozwolą poznać dziecku zupełnie nowe, przydatne rzeczy, które z pewnością przydadzą mu się w dorosłym życiu, dlatego jak najczęściej, wybierajcie się na podwórko, by wspólnie się pobawić.