Kompletowanie wyprawki dla noworodka, może przywrócić o zawrót głowy. W sklepach, uginają się półki, od przydatnych rzeczy, które mają pomóc przyszłym rodzicom, w pielęgnacji maluszka. Czy aby na pewno wszystkie przedmioty są potrzebne, i należy na nie wydać aż tyle pieniędzy? Nie! Większość rzeczy, choć kosztuje krocie, nie przyda się ani Wam, ani maluszkowi, dlatego przedstawiamy listę rzeczy, na których można zaoszczędzić, kompletując wyprawkę dla noworodka.

Zbędne rzeczy dla noworodka- na tym możesz zaoszczędzić.

 • Butelka. Jeśli planujesz karmić piersią, wstrzymaj się z zakupem butelki dla Twojego maluszka. Choć nie kosztuje ona aż tak dużo, może okazać się zupełnie niepotrzebna. Lepiej zaczekać z zakupem do porodu.
 • Rożek. Bardzo popularne okrycie dziecka, chętnie kupowane przez przyszłych rodziców. Prawda jest taka, że oprócz tego, iż rożek daje ciepło dziecku, nie jest on aż tak wygodny i funkcjonalny. Lepiej zamienić go na ciepły, nieco większy kocyk, który posłuży Wam przez dłuższy czas.
 • Baldachim. Ta rzecz, nie jest ani przyjazna dla dziecka, ani komfortowa. Baldachim, ogranicza dziecko dostęp do świeżego powietrza, oraz gromadzi kurz, który często należy usuwać.
 • Podgrzewacz do butelki. Tak samo jak w przypadku butelki, jeśli nie planujesz karmić butelką, nie kupuj tego zbędnego produktu. Nawet, gdy zdecydujesz się na karmienie mlekiem modyfikowanym, lub w późniejszym etapie rozwoju dziecka, zaczniesz rozszerzanie diety, Słoiczki możesz wstawić do garnka z wodą, i podgrzać na kuchence.
 • Kosmetyki dla dzieci. Choć kosmetyki są popularne, nie są one wskazane w pielęgnacji dziecka. Niszczą florę bakteryjna oraz często podrażniają delikatną skórę dziecka. Jeśli zależy Ci na kosmetykach dla Twojego maluszka, wybierz jeden, uniwersalny krem, oraz jeden, uniwersalny żel do mycia, którym z łatwością umyjesz maleństwo.
 • Gąbka i myjka. Produkty do mycia dziecka, są nie tylko zbędne ale również groźne dla dziecka. Niedosuszona gąbka, jest siedliskiem bakterii. Myjąc dziecko ręką, nie tylko usuniesz z jego o ciała pot, ale również pomasujesz maluszka, co będzie dla niego, przyjemnym doświadczeniem.
 • Kokon niemowlęcy. Dla jednych, kokon to najważniejsze wyposażenie wyprawki, dla innych, zbędny produkt. Dlaczego? Kokon niemowlęcy to przedmiot, który ma zapewnić Twojemu dziecku bezpieczeństwo, Ograniczenie ruchów niemowlaka, pozwala uniknąć upadku z wysokości, oraz częstej zmiany pozycji u dziecka. Jest jednak inny, sprawdzony sposób zabezpieczenia dziecka. Jest to kocyk. Wystarczy wyciągnąć z szafy koc, zwinąć go w rulon, i ułożyć go wzdłuż ciała dziecka. Zapewni to bezpieczeństwo, a kocyk z pewnością posłuży jeszcze przez wiele lat.
 • Puder. Puder chętnie kupujemy, bo przecież ma on chronić wrażliwą skórę dziecka. Niestety, jest to tylko chemia, która może wywołać niepożądaną reakcję u dziecka. Zamiast chemicznej posypki, lepiej wybrać sprawdzony sposób pielęgnacji, jak mąka ziemniaczana. Jest tania, wydajna i skuteczna, w dodatku nie wywołuje alergii.
 • Karuzela. To cudo, można znaleźć praktycznie w każdym pokoju dziecięcym. Kolorowe, grające mini zabawki, które kręcą się nad dzieckiem, by umilić mu czas. A jak to wygląda w faktycznie? Małe dziecko, ma problem z ostrością. Widzi tylko kolory kontrastowe, czyli czerń i biel. Rzadko otwiera oczy, a tym bardziej, podąża za ruchomymi obiektami, Nie jest to zatem zabawka dostosowana do potrzeb malca, dlatego można z tego zrezygnować.
 • Przewijak. W sklepach z akcesoriami dla dzieci, dostępne są różnego typu przewijaki, które można umieścić na komodzie, lub na łóżeczku dziecka. Mają one ułatwić przebranie maluszka. Jak to jednak wygląda na prawdę?
  Kiedy dziecko zrobi kupkę, często przebieramy je tam, gdzie się znajdujemy. Jest to więc kanapa w salonie, łózko w sypialni, łazienka czy nawet wózek. Najczęściej, układamy dziecko wtedy na specjalnej, nieprzemakalnej macie. Drugi powodem, który może świadczyć o tym, że dziecku nie przyda się przewijak, jest jego wielkość. Przedmiot ten, jest niewielki, i umożliwia przebranie dziecka, do 4 miesiąca życia. potem staje się przedmiotem bezużytecznym, dlatego warto z niego zrezygnować.
 • Smoczek. Niemal każda mama, kuje dla swojego dziecka smoczek. Niestety, najczęściej ląduje w koszu, gdyż dziecko które ssie pierś, nie chce polubić się z twardym, niewygodnym smoczkiem. Dla pewności, zaczekaj do porodu. Sprawdź, czy dziecko ma silny odruch ssania, i dopiero wtedy, podejmij decyzje, o ewentualnym zakupie smoczka dla dziecka.

Jak widzisz, istnieje wiele przedmiotów, które sprzedawane są dla dzieci, jednak są zbędne. Jeśli nie chcesz wydawać na wyprawkę dużo, zrezygnuj chociażby z powyższych przedmiotów, które mogą wcale Ci się nie przydać. Sprawdź opinie, i przede wszystkim, obserwuj swoje dziecko. Jeśli uznasz, że dana rzecz jest Wam potrzebna, dopiero wtedy ją zakup. Takie postępowanie, pozwoli Wam dużo zaoszczędzić, dzięki czemu, będziecie spokojniejsi o swoje wydatki.
Mamy nadzieję, że powyższa lista, pomoże Wam trochę zaoszczędzić.