Przygotowanie do ciąży to czas, w którym przyszli rodzice powinni o siebie odpowiednio zadbać. W tej kwestii warto jest zadbać o kondycję, dobry stan zdrowia, wykonanie podstawowych badań, a także odpowiednią, zdrową i zbilansowaną dietę. Niektórzy także stosują techniki i środki, które mają za zadanie ułatwić zajście w upragnioną ciąże. Te działania są korzystne na płodność.

Koktajle wspomagające płodność

Takim popularnym środkiem, który ma działanie propłodnościowe są specjalne koktajle. To bogactwo odżywczych składników, które zażywane regularnie pozwolą na szybsze i skuteczne spłodzenie potomka. Koktajle są zdrowe, łatwe w przyrządzeniu i może je stosować każdy. To coraz popularniejsza metoda, ciesząca się pozytywnymi opiniami. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza między innymi prostotą przygotowania i stosowania. Taki propłodnościowy koktajl możesz przyrządzić samodzielnie w domu, za pomocą ogólnodostępnych składników. Jest to naturalne wsparcie twojej płodności. Koktajle to dosłownie bomby witaminowe, a jak wiadomo witaminy są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie wtedy, gdy ma on za zadanie spłodzić dziecko, a w przypadku kobiet, dodatkowo donosić ciąże. Jest bardzo dużo możliwości skomponowania takiego koktajlu, każdy znajdzie smak odpowiedni dla siebie. Oto kilka przepisów, na pyszne i wartościowe koktajle, które pomogą ci odpowiednio wspierać płodność:

  1. Borówki w roli głównej – do przygotowania koktajlu potrzebujesz garści borówek, kilku sztuk migdałów, łyżeczkę naturalnego słodzika na przykład miodu, szklankę wody. Składniki wystarczy zblednować i twój koktajl jest gotowy.
  2. Koktajl z dodatkiem korzenia Maca – przygotuj garść borówek, łyżeczkę korzenia Maca w proszku, szklankę wody, trzy daktyle bez pestek, pół banana i garść szpinaku. Połącz składniki za pomocą blendera i ciesz się bombą witaminową.
  3. Super odżywczy koktajl – do jego przygotowania potrzebujesz garść truskawek, kilka sztuk borówek, kilka plasterków mango, łyżkę otrąb pszennych, pół banana, łyżeczkę korzenia Maca w proszku, pół szklanki wody – to prawdziwa moc odżywcza dla twojego organizmu. Składniki wystarczy wrzucić do blendera i zmiksować.
  4. Nieskomplikowany koktajl propłodnościowy – przygotuj szklankę wiśni bez pestek, garść winogron, szklankę wody. To tylko kilka składników, a doskonale wspomogą twoją płodność.
  5. Pomarańcze w roli głównej – do przygotowania tego koktajlu potrzebujesz jednej pomarańczy, garści truskawek, jednego banana i szklankę wody. Zmiksuj i ciesz się odżywczym koktajlem propłodnościowym.
  6. Zielony koktajl – przygotuj garść szpinaku, kilka kropel limonki, łyżeczkę nasion chia, łyżkę oleju lnianego, jeden banan i pół szklanki wody. Zmiksuj ze sobą i pij na zdrowie.

Zakończenie

Pamiętaj, że do wykonania koktajlu należy użyć świeżych produktów. Powyższe przepisy są łatwe, szybkie w przygotowaniu a koktajle bardzo smaczne. Są to dosłownie bomby witaminowe, które bardzo dobrze wspierają płodność i nasze zdrowie. Zadbaj o dodawanie do nich źródeł cynku, żelaza, selenu, kwasu foliowego i witam E, C i D. Te składniki mają duże znaczenie regularnego cyklu miesiączkowego i prawidłowej owulacji. Poza codziennym spożywaniem tego typu koktajli, pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej i zdrowej diecie. Takie działania odpowiednio przygotują cię do poczęcia dziecka, donoszenia ciąży i efektywnej opieki nad upragnionym maleństwem.