Karmienie piersią może być przyjemniejsze i łatwiejsze, jeśli ma się pod ręką rozmaite akcesoria. Na szczęście młode mamy mogą liczyć na spory wybór, dzięki czemu każda znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Przyda się przykładowo laktator do odciągania pokarmu. Specjalne nakładki na brodawki również będą niezwykle pomocne. Warto także pomyśleć o specjalnej poduszce do karmienia. O zakupie akcesoriów dla kobiet karmiących dobrze pomyśleć już na etapie kompletowania wyprawki dla maluszka, aby być właściwie przygotowaną na powitanie nowego członka rodziny.

Co przyda się każdej młodej mamie?

Kobietom karmiącym piersią można polecieć laktator, dzięki któremu możliwe staje się łatwe odciąganie pokarmu. Nawet najprostszy model świetnie spełni swoje zadanie. Laktator jest niezwykle pomocny, gdy trzeba na jakiś czas rozdzielić się z dzieckiem lub ma ono jakieś zaburzenia motoryki jamy ustnej uniemożliwiające prawidłowe ssanie. U niektórych kobiet występują problemy z niewystarczającą ilością pokarmu. Za pomocą odciągania mleka można stymulować laktację. Akcesoria do karmienia https://gemini.pl/kategoria/ciaza-i-macierzynstwo/karmienie-piersia będą niezwykle przydatne także przy zastojach pokarmu w piersiach. Zaleca się stosować laktator przy podrażnionych i bolesnych brodawkach.

Niezwykle pomocna jest także poduszka do karmienia, która odciąża kręgosłup, zapewnia głowie jest stabilne podparcie. Istotne jest, aby można było zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce. Karmienie maluszka od razu stanie się bardziej komfortowe z wyprofilowaną poduszką. Mamie przydadzą się także wkładki laktacyjne. Mogą być one jednorazowe bawełniane, wielokrotnego użytku, silikonowe. Zadaniem wkładek jest zabezpieczenie ubrań przed poplamieniem. W okresie laktacji łatwo o niekontrolowany wypływ pokarmu z piersi. Ma to miejsce przede wszystkim między karmieniami. Warto wobec tego zakładać specjalnie wyprofilowany wkładki, które zapewniają większy komfort, przeciwdziałają otarciom i podrażnieniem.

Jakie akcesoria będą pomocne dla karmiących kobiet?

W przypadku kobiet karmiących niezwykle pomocne są żelowe kompresy. Ich zadaniem jest redukowanie podrażnień brodawek, obrzęków i bolesności piersi. Przeciwdziałają również zastojowi pokarmu. Można wobec tego uchronić się przed wieloma niedogodnościami, z którymi mierzą się młode matki. Kompresy wystarczy włożyć do lodówki lub zamrażalnika. Mogą być również podgrzewane w kuchence mikrofalowej. Przynoszą szybką ulgę. Każdej karmiącej przydadzą się także specjalne woreczki i pojemniki do przechowywania odciągniętego pokarmu. W ten sposób można przechowywać mleko w lodówce przez całą dobę lub przez kilka godzin w temperaturze pokojowej.

Niezwykle pomocne będą tak żeby biustonosze do karmienia. Na ich korzyść przemawia zapewnienie szybkiego i komfortowego dostępu do piersi. Przydadzą się również osłonki na brodawki, wklęsłe lub płaskie. Zakłada się w przypadku problemu ze ssaniem sutka przez dziecko. Świetną opcją będą także rozmaite akcesoria do mycia i dezynfekcji butelek, laktatorów. Rewelacyjne są sterylizatory parowe.