Zwykle z podróżami kojarzą się głównie foteliki samochodowe, jednak równie przydatnym akcesorium jest wózek spacerowy. Warto go zapakować w szczególności na lotnisko, gdy zabiera się malucha w podróż samolotem. Wózek umożliwia rodzicom wygodniejsze przewożenie wszystkich bagaży podręcznych oraz ułatwia opiekę nad dzieckiem podczas oczekiwania na boarding w terminalu. Jaki wózek jest odpowiedni do samolotu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, gdy chce się go kupić.

Wózki dziecięce idealne w podróż

Wózek spacerowy marki Kinderkraft jest odpowiednim wyborem dla rodzin, które chcą wspólnie wybrać się w podróż samolotem. Marka Kinderkraft zadbała o funkcjonalność wózków dla niemowląt i małych dzieci, dlatego warto zwrócić na nią uwagę. Jest to jeden z najciekawszych producentów, którzy postawili na lekkość, bezpieczeństwo i praktyczność towarów dostępnych w ofercie.

Wózek Kinderkraft jest idealny na podróż samolotem bez względu na jej długość. Można zabrać go zarówno na krótki lot krajowy, jak i na podróż z przesiadkami aż do lotniska za oceanem. Wózki Kinderkraft mają przemyślaną konstrukcję, dlatego zapewniają komfort nawet w trakcie długiego oczekiwania na terminalu tranzytowym. Maluch komfortowo wypocznie, a rodzice bez stresu doczekają na start samolotu.

Składany wózek spacerowy do samolotu

Spacerówka do samolotu powinna być możliwie jak najlżejsza. Niska masa wózka jest niezbędna, by bez trudu przenosić go po złożeniu. System składania powinien działać szybko i sprawnie. Regulacja pochylenia siedziska umożliwia ułożenie dziecka na drzemkę w czasie oczekiwania na nocny lot, bądź w sytuacji, gdy wylot opóźnia się z powodu niepogody itp. Dzięki temu stopień nachylenia oparcia dostosowuje się do aktualnych potrzeb malucha. Składanie pozwala za to błyskawicznie przygotować wózek do zapakowania do luku bagażowego lub do złożenia go w niewielki pakunek, zabierany na pokład jako bagaż podręczny. Lekkie wózki dziecięce typu parasolka są pod tym względem najpraktyczniejsze.

Spacerowy wózek powinien posiadać również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które ochronią dziecko przed przypadkowym wypadnięciem. Ponadto spacerówka powinna być wyposażona w funkcjonalny hamulec. Dzięki niemu rodzic ma możliwość zablokowania pojazdu w przypadku zatrzymania się na pochyłej powierzchni. Wózek będzie zabezpieczony przed przypadkowym zjechaniem w dół, co ma znaczenie nie tylko na lotnisku, ale i podczas późniejszego pobyt na wakacjach.

Jakie funkcje powinien posiadać podróżny wózek spacerowy?

Wielofunkcyjne wózki dziecięce mają szereg zwolenników ze względu na ich praktyczność. Użytkownicy w czasie wakacji cenią sobie w szczególności duże koła, odporne na przebijanie i dziurawienie. Modele żelowe amortyzują wstrząsy w trakcie jazdy, a także niwelują ryzyko pęknięcia podczas zwiedzania. Dodatkowo przydatną funkcją w czasie podróży jest możliwość zmiany kierunku siedziska. Jeśli wózek rozkłada się i posiada opcję odwrócenia spacerówki przodem lub tyłem do kierunku jazdy, w zależności od kąta padania promieni słonecznych i preferencji dziecka. Jeśli zamierza się wychodzić na spacer po zmroku, warto zadbać, by wózek miał elementy odblaskowe.

Model spacerówki odpowiedniej na wakacje powinien być przygotowany również do codziennych spacerów. Warto uzupełnić taki wózek o folię przeciwdeszczową, śpiworek, miękką poduszkę i zabawki zawieszane na specjalnym pałąku. Dzięki tym dodatkom na spacery można wychodzić bez względu na pogodę i zadbać o rozrywkę malucha w czasie długiego chodzenia po parku lub lesie.