Ciąża – długo wyczekiwany okres w życiu kobiety

Będąc w ciąży, nie możemy się doczekać długo wyczekiwanego momentu, w którym dowiemy się o płci naszego dziecka. Obecnie przyszli rodzice mogą ją poznać podczas badania USG nawet w 15-16 tygodniu ciąży. Nie wszyscy jednak korzystają z tej możliwości, jest wiele osób, które są mieć niespodziankę do samego porodu. Stuprocentową pewność z pewnością zyskamy dopiero po narodzinach maluszka. Dawniej, wiele kobiet próbowało rozpoznać płeć dziecka za pomocą innych metod, na przykład przesądów. Obecnie wiele przyszłych matek traktuje tego rodzaju wierzenia bardzo poważnie. Przedstawię kilka podstawowych i istotnych wskazówek dotyczących rozpoznania płci dziecka.

Jak rozpoznać płeć dziecka

Często kobiety płeć dziecka próbują rozpoznać za pomocą kształtu swojego brzucha. Ten spiczasty i wąski ma oznaczać chłopca, a okrągły i szeroki – dziewczynkę. Niestety, kształt brzucha uzależniony jest od wielu innych czynników. Przede wszystkim na jego wpływ mają geny, waga ciężarnej kobiety, położenie płodu w macicy, a nawet stan mięśni brzucha. Drugim sposobem do rozpoznania płci są zachcianki kulinarne. Jeśli tracimy chęć do jedzenia mięsa, a spożywamy więcej warzyw, owoców i słodkich smaków prawdopodobnie urodzimy dziewczynkę. Natomiast sięgając po bardziej słone i białkowe potrawy możemy spodziewać się chłopca. Jednym z najbardziej popularnym rozpoznaniem wśród kobiet jest wygląd przyszłej mamy w okresie ciąży. Jeśli kobieta pięknieje i wygląda bardziej promiennie urodzi chłopca, natomiast jeśli ciąża źle wpływa na jej stan fizyczny i wygląd może spodziewać się córki. Jest to oczywiście przesąd, ponieważ na stan naszej skóry i wygląd przede wszystkim odpowiadają hormony. Do innych objawów, które mają na celu wskazanie dziewczynki nalezą między innymi: huśtawki nastrojów, częste mdłości poranne, spanie na prawym boku, pierwszy ruch dziecka z prawej strony.

 

Chłopca natomiast mają zwiastować: suche dłonie, ociężałość i nisko położony brzuch. Specjaliści, mimo tego, że nie wierzą w przesądy dotyczące przewidywania płci dziecka, bacznie obserwują wszystkie czynniki, które ich zdaniem mogą mieć wpływ na to, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka. Według ich spostrzeżeń, jeśli posiadamy dłuższy palec wskazujący od serdecznego mamy większe szanse na urodzenie dziewczynki. Długi palec serdeczny wskazuje bowiem na wysoką zawartość testosteronu przez co mamy wtedy większe szanse na urodzenie chłopca. Naukowcy twierdzą również, że płeć dziecka może być uzależniona od DNA ojca, dlatego jeśli partner wychowywał się z siostrami, posiadamy większe szanse na urodzenie córki. Według innych badaczy na płeć dziecka ogromny wpływ ma również dieta przyszłej mamy, zwłaszcza w okresie 2-3 miesięcy poprzedzających ciążę. Zdecydowanie większą szansę na urodzenie dziewczynki posiadamy spożywając produkty bogate w wapń i magnez. Podstawowymi źródłami tych minerałów przede wszystkim są: mleko, sery, soja, jogurty, migdały, brokuły, orzechy, pełnoziarniste pieczywo, gorzka czekolada czy kakao. Natomiast jeśli nasz jadłospis był wyjątkowo bogaty w produkty zawierające sodę czy potas możemy się spodziewać syna.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje bardzo dużo wszelkich metod na rozpoznanie i określenie płci dziecka w czasie ciąży. Wszelkie te sposoby są wykorzystywane praktycznie przez każdą przyszłą mamę. Pamiętajmy jednak, że nie dają nam one stuprocentowej pewności. Taką, otrzymamy dopiero po urodzeniu długo oczekiwanego maluszka.