Niepłodność dla jednych może być powodem do radości, jednak dla większości jest to bardzo przykra wiadomość. Pary, które starają się o dziecko próbują różnych rozwiązań. I tak, zaczynając od suplementów z aptek, poprzez in vitro, kończąc na metodach typu feng shui wciąż próbują spłodzić upragnionego potomka. Metod radzenia sobie z niepłodnością jest wiele, medycyna wciąż się rozwija, ale nie we wszystkich przypadkach potrafi pomóc. Dlatego, o ile nie przynosi to szkody, każda metoda walki o upragnione dziecko jest w porządku i warto wypróbować każdy nowy sposób. Medycyna zna takie przypadki, w których osoby bezpłodne zupełnie nieoczekiwanie odniosły sukces. W takich przypadkach zwykle jest mowa o cudzie, ale często po prostu to nastawienie i nadzieja partnerów powodują, że w końcu udaje im się doczekać upragnionego dziecka.

Spis treści

Zasady feng shui

W niektórych przypadkach zajście w ciąże jest łatwe, ale istnieje również spora liczba przypadków, w których partnerzy, mimo wielu prób i poświęconego czasu wciąż nie mogą spłodzić dziecka. Dla takich par dobrym, wartym uwagi sposobem może okazać się, wspomniane wcześniej, feng shui. Chodź jest wielu przeciwników i niedowiarków w skuteczność tego sposobu, dla osób, które próbowały dosłownie wszystkiego, wypróbowanie tego sposobu może skończyć się wielkim sukcesem. Zapoznanie się ze wszystkimi zasadami i dobrodziejstwami feng shui wymaga sporej ilości czasu i nabycia wiedzy. W skrócie jednak, chodzi tutaj o energię. Dokładniej o pozbycie się złej energii, przeszkód i stworzenie tej dobrej. W temacie niepłodności mowa tutaj o stworzeniu odpowiedniego środowiska, takiego, które jej nie szkodzi i nie blokuje. Takie środowisko jest przyjazne dla płodności. Jeśli już interesujesz się tym tematem, warto zaaranżować całe mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui. Jednak głównym, najważniejszym wręcz miejscem jest sypialnia.

 

To właśnie w tym miejscu najczęściej dochodzi przecież do starań o dziecko. Najważniejszym elementem w sypialni jest łóżko, według feng shui powinno być ono wykonane z naturalnych materiałów, koniecznie z jednym materacem a nie, tak jak w niektórych sypialniach z dwoma. Na łóżkiem nie powinny wisieć żadne lampy ani inne przedmioty. Łóżko powinno być ustawione daleko od okna, nie powinno znajdować się również na wprost drzwi. Ogólnie rzecz biorąc, sypialnia powinna być wolna od wszelkich zbędnych elementów wyposażenia. Najlepsze rozwiązanie to minimalizm. W feng shui kierunek, który kojarzony jest z dziećmi to zachód. Dlatego też przedmioty kojarzone, związane z ogniem nie powinny znaleźć się w zachodnich częściach mieszkania. Przedmioty, które sprzyjają płodności to te, związane z ziemią. Poza odpowiednim ustawieniem w mieszkaniu, warto też zadbać o obecność symboli płodności. Są to smoki, które należy umieścić na stoliku po stronie mężczyzny, bambus, który powinien znaleźć się w północnej części sypialni. Nie zapomnij również o papierowych lampionach w kolorze czerwonym, które trzeba zawiesić po obu stronach łóżka. Taki wystrój zapewni odpowiednią ilość i przepływ energii, a także zwiększy płodność według feng shui.

Tylko, czy jest to skuteczne? Czy warto podjąć te wszystkie zabiegi? Opinie są podzielone. Na wielu forach internetowych ludzie chwalą ten sposób, jednak tak jak zawsze pojawiają się przeciwnicy. Jeśli jednak wierzysz w energię warto spróbować tej metody. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże. Urządzenie mieszkania według zasad feng shui może pomóc ci poczuć się swobodnie i dobrze, a takie samopoczucie na pewno sprzyja poczęciu dziecka.

Zakończenie

Feng shui jest polecane na walkę z niepłodnością na forach i blogach. Najlepiej zadziała u osób, które faktycznie wierzą w dobrą energię i zasady, dzięki którym można ją osiągnąć. Jeśli nie do końca w to wierzysz, najlepiej będzie po prostu spróbować i przekonać się na własnej skórze, czy to działa. Optymistycznym może okazać się fakt, że na blogach poświęconym tej tematyce można przeczytać wiele pozytywnych opinii na temat feng shui i jego wpływu na komfort i szczęście. Jeśli bardzo pragniesz dziecka, a wszystkie inne metody masz już za sobą, warto spróbować również tej. Na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc. Tylko albo aż.