Dziecko, to marzenie wielu rodzin. Nowy członek rodziny, to nie tylko owoc miłości, ale również mała osoba, która wymaga ogromu miłości, uwagi i opieki. Nim zdecydujecie się powiększyć rodzinę, istotne jest odpowiednie przygotowanie się do roli rodziców. Zarówno Ty, jako matka, będziesz musiała zmienić w swoim życiu, jednak zmiany, będą dotyczyć również ojca, oraz dziadków maleństwa. Dlatego tak ważne jest, odpowiednie przygotowanie się, do roli rodzica.
Jak przygotować się na narodziny dziecka? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, planując ciąże.

Jak przygotować się do ciąży? Na co powinna zwrócić uwagę przyszła mama.

Kobieta, która planuje zajść w ciążę, powinna odpowiednio się do tego przygotować. Ciąża, choć jest wspaniałym przeżyciem dla przyszłym rodzicem, jest również etapem, który bardzo obciążą organizm kobiety. Zła dieta, oraz brak suplementacji, może doprowadzić do niedoborów, groźnych dla matki jak i dziecka, dlatego planując ciążę, należy odpowiednio wcześniej, rozpocząć przyjmowanie witamin ciążowych.

Kilka tygodni wcześniej, rozpocznij przyjmowanie kwasu foliowego. Jest on niezbędny, do prawidłowego rozwoju Twojego maluszka. Możesz również sięgnąć po specjalnie przygotowane witaminy, przeznaczone dla kobiet w ciąży. Pozwolą CI, uzupełnić wszelakie niedobory.
Kolejnym krokiem, jest wykonanie badań morfologii, która wykaże, czy nie borykasz się z jakąś chorobą. W przypadku, gdyby choroba wymagała podania leków, może się okazać, że nie są one wskazane dla kobiet, które są w ciąży. Taka sytuacja, może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Jeśli wykonasz wszystkie badania, i nie wyniknie z nich żadne przeciwwskazanie, przychodzi czas na zmianę nawyków.

W czasie trwania ciąży, bardzo ważny jest ruch oraz zdrowa dieta. Choć ma ona ogromny wpływ na sylwetkę, jej główne zastosowanie wynika, z dobrze zbilansowanej diety, która umożliwi prawidłowy rozwój Twojego maluszka. Ćwiczenia, również te wykonywane na świeżym powietrzu, idealnie przygotują Cię na poród, oraz zmniejszą ryzyko, wystąpienie ewentualnych powikłań poporodowych. Jeśli nie masz motywacji, by samodzielnie ćwiczyć, poproś partnera, by uczestniczył z Tobą w ćwiczeniach.
Ciąża, jest fantastycznym przeżyciem, ale nie tylko Twoim. Dotyka ona również Twoich najbliższych, dlatego sprawdź, jak do roli ojca, powinien się przygotować Twój partner.

Jak przygotować się do ciąży- rola taty.

Tata w życiu każdego maluszka, jest bardzo ważny. Już od pierwszych chwil życia, maluszek w dużej mierze, musi polegać na tacie. Dlaczego? Zmęczona p[o porodzie mama, potrzebuje chwili dla siebie, by odpocząć, odświeżyć się lub chociażby zjeść. Niestety, z niemowlakiem na rękach, jest to trudne zadanie, zwłaszcza, gdy dzieje się to tuż po porodzie. W tym momencie, to tata przejmuje opiekę nad maluszkiem. Aby jednak zrobić to prawidło, musi nauczyć się pielęgnacji. W tym celu, warto podpytać bliskich oraz znajomych, jak wygląda opieka nad maluchem. Być może, uda się odbyć praktykę, która pomoże Ci, zrozumieć potrzeby maluszka, oraz nauczy cię, jak właściwie się nim zająć.

Tak samo jak Twoja partnerka, warto, byś zadbał o aktualne badania. Nie chcesz przecież, zostawić ją samą, w tym trudnym okresie, gdy oprócz zmian cielesnych, zachodzi wiele zmian w psychice. Następnie, Przychodzi czas, na naukę podziału obowiązków. To bardzo ważna rzecz, którą powinien opanować każdy tata. Po porodzie, Twojej uwagi, może potrzebować partnerka oraz dziecko. Aby być dla niej jak największym wsparciem, może okazać się, umiejętność podzielnej uwagi.

Jestem w ciąży, co dalej? Jak mamy przygotować się do roli rodziców?

Kiedy okaże się, że jesteś w upragnionej ciąży, czeka Cię wiele zmian. Musisz ograniczyć wysiłek, więcej odpoczywać, regularnie zgłaszać się na badania oraz wizyty lekarskie, oraz prowadzić zdrowy tryb życia. W tym momencie, Twój partner, z pewnością przejmie wiele Twoich obowiązków, aby odciążyć Cię. Nie protestuj. Wypoczęta mama, to zdrowa i szczęśliwa mama, a właśnie tą, potrzebować będzie wasz maluszek.

Jeśli nie macie doświadczenia, w opiece nad dzieckiem, to najwyższy czas, by rozejrzeć się za szkoła rodzenia. Po co? TO idealny sposób, na przygotowanie się do roli rodzica. Nauczycie się, jak właściwie pielęgnować malucha, jak radzić sobie z emocjami, oraz jak przejść przez poród. Warto, by na zajęcia wybrać się wspólnie. Wspólne ćwiczenia, jeszcze bardziej Was do siebie zbliżą.
Ciąża, to fantastyczny moment w życiu każdej kobiety.. Prócz zmian, jakie zachodzą w Twoim organizmie, oraz ewentualnych, dokuczliwych dolegliwości, pojawią się miłe doznania, jak słuchanie bicia serduszka, pierwsze kopniaczki, oraz harce w brzuszku.
W tym momencie, dajcie sobie czas. Zwolnij tempo, zadbaj o swoje zdrowie, zrelaksuj się i odpowiednio przygotuj się, na narodziny dziecka. Ten etap w Twoim życiu, może być dla Ciebie bardzo wyczerpujący i obciążający, dlatego nie zapominaj, że masz przy swoim boku partnera, który zawsze Ci pomoże, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba.