Urodziny, imieniny, rocznice, święta… Okazji do obdarowywania prezentami najbliższych jest w ciągu roku naprawdę sporo. Może się więc zdarzyć, że pomimo skrupulatnego przeszukiwania sklepów w celu znalezienia prezentu idealnego nie uda nam się na nic zdecydować. Szukanie odpowiednich prezentów to nie lada sztuka, zwłaszcza jeżeli chcemy być oryginalni lub wiemy, że osobie obdarowywanej tak właściwie niczego nie brakuje. Jeszcze większy problem pojawia się gdy osobą obdarowywaną jest kobieta w ciąży. Musimy bowiem pamiętać, że prezent powinien być nadal właśnie dla niej, a nie dla dziecka. Idealnym rozwiązaniem mogą być w takim przypadku prezenty, które z pewnością przypadną do gustu przyszłej mamie, a stworzone samodzielnie zyskają dodatkowo w jej oczach na wartości. Przedstawiamy propozycje 10 prezentów, które bez problemu możemy wykonać własnoręcznie.

1. Ciążowe ubrania

Nie ma się co oszukiwać – kwestia ubioru podczas ciąży jest problemem. Wszystko jest wiecznie za małe, a kupowanie nowych ubrań tylko na ten okres nie jest miłą perspektywą zważając na inne wydatki w tym czasie. Z tego względu możemy być pewni, że podarowanie kobiecie ciężarnej ubrań jest trafionym pomysłem. Jeżeli więc masz dostęp do maszyny to warto pomyśleć nad stworzeniem np. własnoręcznie uszytej spódnicy.

2. Torba, która zmieści wszystko

Kobieta ciężarna z pewnością doceni prezent w postaci torebki, której projekt dokładnie przemyślimy. Chcąc samodzielnie uszyć torbę dla przyszłej mamy musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby miała ona sporo przegródek, w których w przyszłości można będzie umieścić takie rzeczy jak chusteczki, pieluchy, smoczki i inne przydatne akcesoria. Taka torba powinna więc być dosyć obszerna, co z pewnością zostanie docenione w przyszłości.

3. Poduszka do spania

Kolejnym pomysłem, w którym przydatna będzie maszyna do szycia jest stworzenie poduszki do spania dla kobiet ciężarnych typu rogal. Dając taki właśnie prezent mamy pewność, że będzie wybawieniem nie tylko podczas ciąży, ale również i po niej.

4. Zaoferuj sesję zdjęciową

Ciąża to wyjątkowy stan, który bez wątpienia warto uwieczniać na zdjęciach, aby potem móc nie tylko wspominać przeżyte chwile, ale również pokazać je swojemu dziecku. Jeżeli więc posiadasz aparat lub możesz go pożyczyć to w ramach prezentu zaoferuj przeprowadzenie sesji zdjęciowej wraz z wydrukiem zdjęć do albumu.

5. Książka rodzinna

Teraz, gdy rodzina obdarowywanej osoby ma się powiększyć warto zgłębić się w te relacje. Jeżeli jesteś blisko z członkami jej rodziny możesz stworzyć książkę, w której zacytowane zostaną wypowiedzi jej dziadków oraz rodziców na temat macierzyństwa, ich przeżyć w tym zakresie i ciekawych historii. Tego typu prezent to nieoceniony skarb, który może zapoczątkować przekazywanie go z pokolenia na pokolenie.

6. Własnoręcznie stworzone kosmetyki

W dzisiejszych czasach własnoręczne stworzenie kosmetyku jest dziecinnie proste. Wystarczy znaleźć recepturę kremu do samodzielnego wykonania, która będzie idealna dla kobiety w ciąży oraz przystąpić do działania. Naturalny skład takiego kosmetyku z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie, a ponad to będzie to niewątpliwie prezent od serca.

7. Ramka ze zdjęciem

Prezent, który przypomina dobre wspomnienia jest zawsze idealnym rozwiązaniem. Możemy więc pokusić się o własnoręczne stworzenie ramki, aby umieścić w niej na przykład zdjęcie z USG, którym przyszła mama z pewnością chętnie się z nami podzieli.

8. Wydziergaj lub upleć koc

Koce to prezent idealny zwłaszcza zimą, gdy znacznie częściej z niego korzystamy. W zależności od naszych upodobań, czasu i budżetu możemy wydziergać koc na drutach lub w łatwy sposób upleść go z wełny czesankowej. Taki dodatek z całą pewnością będzie cieszyć oko jeszcze przez długi czas.

9. Karty do zdjęć

Osoby mogące poszczycić się talentem plastycznym powinny rozważyć stworzenie coraz to bardziej modnych kart do zdjęć, które wykorzystywane są do tworzenia unikalnych albumów. Należy jedynie stworzyć karty, na których zawarte będą najważniejsze momenty z ciąży i życia dziecka, np. „Tata poczuł Twoje ruchy”, „Witaj w domu”.

10. Chwila relaksu ze świeczką

Zastanawiając się nad prezentem dla przyszłej mamy powinniśmy również pamiętać o tym, że w tym czasie powinna ona przede wszystkim odpoczywać. Dobrym pomysłem może więc okazać się podarowanie jej własnoręcznie stworzonej świeczki o ulubionym zapachu, który będzie działał odprężająco i uspokajająco.